۲۹ اسفند ۱۶۲۶ تهران پایگاه پژوهشی رصد مخاطرات امنیت ملی سپند ساعت ۳ بامداد

تمام این هفته رو توی آزمایشگاه بودم. اصلاً پلک روی هم نذاشتم. شدت سیگنال های دریافتی به طور قابل توجهی افزایش داره، تنوعشون هم بیشتر شده. فکر کنم قضیه دیگه جدی شده. باید تا دیر نشده کمیسیون رو تشکیل بدیم، رمز رو مخابره کن…

 ۲۶ اسفند -۵ صبح-جلسه استماع

طی چند ماه اخیر، اختلال شدیدی در شبکه های رصد ماهواره ای و عکس هوایی ما و کشورهای همسایه ایجاد شده. این به نوبه خود می تونه نشانه ای از شروع اقدام دشمن باشه و با این کار می خواهند تحت نظر گرفته نشون.

در موقعیت جنوب شرقی پایگاه لیبرتی، دامنه های غربی مرز ما و اَربیل، جنوب پایگاه نظامی بیشکک و نقطه استراتژیک ۳۶ درجه و ۲۲ دقیقه عرض شمالی که یکی از محل های استقرار سامانه های نوظهور دشمن برای فایر به سمت غرب آسیا بوده است، تحرکات مشکوک رو به افزایشی در طی همین چند ماه ثبت شده که در هفته جاری، به اوج خود رسیده و می تونه برای ما به منزله تهدید تلقی شه.

شما در همون جمله اول گفتین که در شبکه های ماهواره ایی تون اختلال داشتید ولی دارین از محدوده بیشکک بعد از پایگاه استقرار نیروی ویژه آمریکا در قرقیزستان و بخشی از نقاط عملیات محرمانه دشمن گزارش میدید؟ چطور در خواست جلسه استماع در این سطح رو کردید؟! البته اگر جایی جز اینجا بود سؤال نمی پرسیدیم؛ بلکه جلسه رو ترک می کردیم و شما توبیخ می شدید.

من صحبت شمارو تعریف تلقی می کنم امیر. امیدوارم بتونی ازش دفاع هم بکنی.

البته به این وضع اختلال ماهواره ای قابل پیش بینی بود. ما آزمایشگاه های پیشرفته ای داریم که از پیش بینی نقص یا نبود هریک از داشته ها تا تحقیق و توسعه راه های جایگزین غیر قابل حدس و دسترسی دشمن رو پوشش می ده. ما در هر مرحله از تحقیقات بر روی شکل گیری ایده اولیه تا طراحی نهایی تجهیزات، اصل غافلگیری و عدم امکان پیش بینی رو سرلوحه خودمون قرار دادیم.

اگر بخوام به صورت ساده بیان کنم، باید بگم که یکی از اون تجهیزات سامانه جاسوسی ای است که توسط گروهی از محققین ما طراحی شده و قابلیت این امر رو داره تا انواع تغییرات محیطی و اتفاقات پیرامونی رو در اطراف رسپتورهای ثانویه ای جذب و به رسپتور مادر ارسال کند که پس از یک تقویت سیگنال، به مرکز مخابره می شه.

این سیگنال های دریافتی، توسط نرم افزار نوشته شده در مرکز رصد، ترجمه می شن. ترجمه به این نحوه که یک سری حرف برای هر تغییر سیگنال ناشی از هر اتفاق بیرونی تعریف شد . خروجی این حروف، کلماتی بودند که همان گزارش های دریافتی است و منتقل کننده های مفاهیم این سامانه، چیزی نبود جز پوشش گیاهی و بومی هر منطقه، همون چیزی که توجه دشمن رو به خودش جلب نمی کنه و به فکرشون هم نمیرسه که حتی علف زیر پاشون و یا بوته خار بیابان هم جاسوس ما باشه.

دوست دارم بعداً جزئیات کامل طرح رو در اختیارم بگذارین، نمی تونم از این نکته بگذرم که برام جذاب بود، اما الان سریع تر پیش برید.

گزارش های دریافتی، اعتبار سنجی شدند تا در صد خطا و احتمالات ناشی از دیگر تعاملات طبیعی محیطی با رسپتور تحلیل بشه و من به عنوان مسئول بخش جمع آوری اطلاعات پایگاه، صحت اطلاعات رو تایید و تهدید را در مرز زرد اعلام و اقدام در سطح بالاتر را در خواست میکنم.

ممنونم به در خواست شما بر اساس گزارش کتبی بررسی می شه و بعد از تصمیم گیری در هیئت عالی، نتیجه به شما اعلام خواهد شد …

وزارت امور خارجه – یک ماه قبل

سلام آقای شیخی، باز هم که در حال دویدنی، ماشالا همیشه عجله داری. دیپلماتی قدم بردار.

سلام علیکم آقای احمدی، آرامش شما برام عجیبه. بدو تا دنیا رو آب نبرده شما رو خواب. به جناب وزیر بفرمایید مطالب این پاکت و آمارها رو حتما در جلسه این هفته شورای امنیت ملی انعکاس بدن.

وایسا حالا دو دقیقه! همیشه حضوری هم به کلیاتی به ایشون می گفتین. ما نیم ساعت دیگه قرار داریم. منم گزارش های جالبی براشون آوردم؛ البته این بار از برادران یقه دیپلمات خودمون که در بعض سفارتخانه های حساس مستقرن.

می گم آرامش شما برام عجیبه، یعنی همین. سریعاً باید برم، اما گزارش خیلی قطوره، فعلاً همین قدر بهت بگم که اخیراً تردد اتباع انگلستان به طور علنی و تعدادی اتباع آمریکایی با ویزای اروپایی به ایران رو به افزایش بوده، ولی دو گردشگری که این هفته وارد کشور شدند، طبق استعلام های امنیتی، ظاهراً از منفصلین N116 بودند که وارد فعالیت های تجاری و ورزشی شدند و در حال گذراندن بخشی از دوران بازنشستگی خودشون در ایران هستند. البته این کشور انقدر زخم خورده که بفهمه استراحت در ایران برای یک مأمور سابق انگلیسی یک داستان نخ نماست.

بقیه شون چی؟

تعدادیشون خبرنگارن، اما بینشون چند تا چهره علمی هم وجود داره که تا حالا مراوداتی با مراکز علمی ما نداشتن و جالبه که همه شون هم برای استفاده از ظرفیت های گردشگری سرزمین چهار فصل ایران وارد کشور شدن! این مثلث شوم مأمور، خبرنگار، نخبه ی انگلیسی و آمریکایی با هم چه نقشه ای کشیدن، خدا عالمه.

 

 

 

 

موسسه آوا –داستان