فرایند تکامل ساعد بند مایو

ساعد بند “مایو” عنوان ساعد بند هوشمندی است که با اتصال به گجت ها و ابزارهای هوشمند، به عنوان یک کنترلر عمل می کند. این گجت از طریق کشف رفتار الکتریکی ماهیچه های ساعد، فرامین مشخصی را به گجت های متصل به خود مانند ابزارهای بازی، ربات، سیستم های خانه هوشمند و … ارسال و در نقش یک رابط کاربری بازی می کند. این محصول توسط یکی از استارت آپ های شهر واترلو ( یکی از موفق ترین زیست بوم های کارآفرینی آمریکای شمالی در ساحل شرقی کانادا با نام آزمایشگاه های تالمیک، توسعه یافته است که توانست جنجال خبری و بازار ویژه ای را در سطح دنیا به راه بیندازد؛

به گونه ای که آنها موفق شدند برای استارتاپشان حدود ۱۴ میلیون دلار سرمایه جذب کنند. یکی از مشتریان این فناوری دار پا (آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی) است که با به کار گیری آن توانسته است اعضای مصنوعی پیشرفته ای را توسعه دهد، تا گام دیگری در راستای تحقق مخلوقات علمی تخیلی نیمه انسان، نیمه ماشین یا سایبورگ برداشته شود.

متنی که در ادامه آمده است در باره فرایند تکامل این محصول توسط متیو بیلی از مؤسسان آزمایشگاه های تالمیک در وبلاگ این شرکت در سال ۲۰۱۶ منتشر شده است.

 

 

 

 

موسسه آوا –مقالات